ייפוי כוח מתמשך​

ייפוי כוח מתמשך הינו מסמך משפטי חדש יחסית אשר נכנס לתוקף בתיקון לחוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות בשנת 2017.

ייפוי כוח מתמשך מאפשר לאדם ("הממנה") לייפות את כוחו של אדם אחר ("מיופה הכוח") עליו הוא סומך, לקבל החלטות במקומו לגבי נושאים שונים לרבות בעניינים רפואיים ו/או ענייני כספים ורכוש ו/או אישיים, במידה וחלילה יגיע האדם למצב בו הוא אינו "מבין בדבר" על פי הגדרת החוק, ולמעשה אינו יכול להביע את דעתו ולקבל החלטות בעצמו בשל בעיה רפואית ו/או גופנית ו/או נפשית כלשהי.

ייפוי הכוח המתמשך הינו כלי משפטי המאפשר לנו לקבוע את האדם שיקבל החלטות במקומנו בתחומים שונים, ולתת לאדם זה הנחיות מקדימות בנוגע לרצוננו כיצד לנהל את הרכוש שלנו, מה נרצה בהקשר של עניינינו האישיים, ומה רצונותינו בהקשר של ענייני רפואה ובריאות.

עו״ד ענת (סבירוני) נבו

על פי החוק ייפוי כוח מתמשך ניתן לעשות אך ורק אצל עורך דין אשר עבר הכשרה מתאימה בלשכת עורכי הדין, וקיבל הסמכה מיוחדת מהאפוטרופוס הכללי במשרד המשפטים.

עורכת דין ענת נבו, מוסמכת על ידי האפוטרופוס הכללי במשרד המשפטים ועל ידי לשכת עורכי הדין לערוך ייפוי כוח מתמשך.

הליך כתיבת ייפוי הכוח משלב בתוכו מספר פגישות בהן עו"ד ענת נבו יושבת עם הלקוח, בפרטיות רבה, כדי להגיע לפתרונות הרצויים והנכונים עבורו.

ייפוי כוח מתמשך מאפשר בזמן אמת למנוע אי הבנות וסכסוכים בין בני משפחה, אשר מחזיקים בדעות שונות, ומאפשר קבלת החלטות מהירה ויעילה בזמן קריטי ומבלי להזדקק לפניה למינוי אפוטרופוס על ידי בית משפט.

החשיבות בעריכת ייפוי כוח מתמשך והפקדתו אצל האפוטרופוס הכללי הינה עבור כל אדם המעוניין לתכנן את עתידו במו ידיו ולשלוט בקבלת ההחלטות אודותיו , גם אם בעתיד מצבו הרפואי , הגופני ו/או הנפשי לא יאפשר זאת.

החשיבות רבה עוד יותר עבור משפחות חד הוריות, הורים יחידניים, אשר בהעדר בן זוג, לא ברור מי יוכל לקבל החלטות אלה עבורם.

ייפוי הכוח המתמשך וההנחיות המקדימות המצורפות אליו המפרטות את רצונו של האדם ה"ממנה", מקלות מקבל ההחלטות , "מיופה הכוח" בעת שהוא נדרש לקבל החלטות קשות כאשר האדם שעשה את ייפוי הכוח הביע את רצונו באופן ברור ומפורט.

 

צור קשר:

טלפקס: 03-9077360
נייד: 054-7753446
מייל:  anat_sn@012.net.il
כתובת: רחוב רמז גבעתיים