צוואה

צוואה היא מסמך משפטי בו מצהיר אדם מה הוא רוצה שייעשה ברכושו לאחר מותו.

הצוואה הינה מסמך משפטי חשוב ביותר משום שרק בדרך זו אדם יכול חוקית לקבוע מה ייעשה ברכושו לאחר מותו.

בהעדר צוואה, העיזבון מחולק בין יורשיו של המוריש, בהתאם להוראות חוק הירושה, ירושה על פי דין.

הורים יכולים בצוואה גם לציין מי האדם שירצו למנות כאפוטרופוס על ילדיהם לאחר מותם.

הוראה זו משלימה את ההוראה שיכולים הורים לתת גם במסמך הבעת רצון בנוגע לאפוטרופוס על ילדם במקרה שלמרות שהם בחיים מסיבה כלשהי רפואית או נפשית הם לא יכולים לטפל בילד.

צוואה הינה מסמך החשוב לכל אדם אשר רוצה להבטיח כי רצונו יתממש לאחר מותו בקלות, ביעילות וללא מריבות וסכסוכים משפחתיים מיותרים בין היורשים.

 

עו״ד ענת (סבירוני) נבו , נוטריון, צוואות, ייפוי כוח מתמשך, מסמך הבעת רצון, בטיחות בעבודה.

עשיית צוואה חשובה ביותר עבור משפחות חד הוריות, חד מיניות, הורים יחידנים. במקרים אלה הצוואה תבטיח כי הרכוש אכן  נשמר עבור ילדיהם הקטינים עד לגיל המתאים שייקבע בצוואה, ומשמש לרווחת ילדיהם הקטינים עד הגיעם לגיל בגרות. כמו כן תציין הצוואה את מי הם מבקשים שישמש אפוטרופוס לילדיהם במקרה של מות ההורה.

עורכת דין ענת נבו שהינה גם נוטריונים ומוסמכת על ידי משרד המשפטים, האפוטרופוס הכללי להכין מסמכי ייפוי כוח מתמשך ומסמך הבעת רצון, עורכת צוואות, לרבות, במידה ויש צורך, אישור נוטריוני של הצוואה במשרדה, תוך מתן דגש על הפרטיות ועל הרצונות והצרכים הייחודיים של כל אחד ואחת.

מומלץ מאוד להכין יחד עם צוואה גם מסמך ייפוי כוח מתמשך (ואם נדרש גם מסמך הבעת רצון ). על ידי כך אנו יוצרים מסמכים משפטיים אשר מתייחסים ומבטיחים את קיום רצונו ורצונה של כל אחת במקרה מוות חלילה ובמקרה של אי יכולת לקבל החלטות גם יחד.

 

צור קשר:
טלפקס: 03-9077360
נייד: 054-7753446
מייל:  anat_sn@012.net.il
כתובת: רחוב רמז גבעתיים